Category Archives: imprezy

Święta tuż, tuż… – klasy I-III SMS


Klasa IIIa wraz z wychowawczynią p. Iwoną Soćko przygotowała przedświąteczny występ dla uczniów klas młodszych i rodziców.

Podsumowanie ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019” – nagrodzeni uczniowie


W tegorocznej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł 2019” na terenie Zabrza wzięło udział 45 placówek oświatowych (wśród nich również nasza), ponad 9251 uczniów, 151 nauczycieli oraz 1669 rodziców. W ramach kampanii młodzież uczestniczyła w różnego typu zajęciach, których podsumowaniem były liczne konkursy. W tym roku w Zabrzu mieliśmy 50 laureatów. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Dorota Morawiec – klasa III a SMS, wychowawca Iwona Soćko Filip Roszkowski – Wojtczak – klasa III a SMS, wychowawca Iwona […]

Zdobyliśmy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie!


W piątek 16 lutego 2018 roku, podczas akademii podsumowującej 3 lata działań Pani Dyrektor otrzymała z rąk przedstawicielki Metisu pani Grażyny Skirmuntt Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

XI Zabrzański Festiwal Kolęd i Pastorałek


Miło nam poinformować, że Oliwia Sorokowska, uczennica klasy 6b zdobyła III miejsce na XI Zabrzańskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści 4-6 wykonując dwa utwory: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz „Mario, czy Ty wiesz”. Gala finałowa odbyła się 12.01.2018 w kościele NSPJ w Zabrzu. Honorowy patronat nad festiwalem objęli bp. Gerard Kusz i prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Nagrody wręczali bp. Gerard Kusz i wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski.

Bal Karnawałowy 2018 w klasach młodszych – Jak co roku w karnawale, wszyscy bawią się wspaniale.


Bal karnawałowy dla  uczniów klas młodszych to dzień niezwykły, wyczekiwany od Nowego Roku. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dnia 12 stycznia w budynku szkoły przy ul. Wolności 392 odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane były za  bohaterów bajek, filmów i znanych książek. Jedynie w tym dniu można było spotkać w szkole jednocześnie wróżki, królewny, motyle, gawrona, rycerzy, piratów, piłkarzy, policjantów. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Przy dźwiękach największych hitów z […]

Klasa III LO w Sztolni Królowa Luiza


26 kwietnia 2017 r. klasa III LO w ramach odstresowania się przed maturą odwiedziła Sztolnię „Królowa Luiza”. Dziwna to była wycieczka, bo oprócz wędrówki podziemnymi korytarzami był również wspólny śpiew i taniec z przewodnikiem 🙂

Udział naszych zawodniczek w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej w Győr


W dniach 8 -12.04.2017 uczennice naszej szkoły, piłkarki ręczne z IIc wraz z trenerką p. Anną Niewiadomską i wychowawcą p. Edytą Krauz, uczestniczyły w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej Balazs Kupa w Győr. Dziewczęta rozegrały osiem meczów, chwilę wolnego czasu spędziły zwiedzając piękne stare miasto. Największym i najwspanialszym przeżyciem było spotkanie z czołowymi piłkarkami ręcznymi na świecie. Więcej zdjęć w Galerii.

Opowieść wigilijna – recenzja


14 grudnia 2016 r. klasy pierwsze gimnazjum udały się do Teatru Nowego na przedstawienie „Scrooge. Opowieść wigilijna”. Poniżej przedstawiamy recenzję jednego z uczniów: „Scrooge. Opowieść wigilijna” grana jest w Teatrze Nowym w Zabrzu, Spektakle odbywają się niemal codziennie. Premiera sztuki odbyła się 4 grudnia 2015 roku. Spektakl powstał na podstawie opowiadania Ch.Dickensa pt. Opowieść wigilijna. Reżyserem jest Henryk Adamek. Scrooga grał dobrze Marian Kierycz. Spektakl przeniósł mnie w świąteczny nastój. Uświadomił mi, że w życiu najważniejsza jest rodzina a pieniędzmi powinno […]

Niedziela z ręczną – podwójne zwycięstwo


W niedzielę (19 grudnia 2016 r.) w Rudzie Śląskiej odbył się turniej „Niedziela z ręczną”. W turnieju zanotowaliśmy podwójne zwycięstwo. Na pierwszym miejscu na podium stanęły nasze drużyny młodzików r. 2002 i chłopców r. 2004/2005. Również tytuł najlepszego zawodnika turnieju należał do nas. W kategorii młodzik wyróżniony został Igor Bykowski, a w chłopcach Szymon Hornik. Obie drużyny trenuje Janusz Bykowski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces dziewcząt w Turnieju piłki ręcznej


Uczennice klasy 5, zawodniczki SPR Pogoni 1945 Zabrze, zajęły I miejsce w XXIV Turnieju piłki ręcznej dziewcząt o Puchar Prof. Władysława Babireckiego (rocznik 2004 i młodsze). Po turnieju dziewczęta wybrały się do Pani Dyrektor Wioletty Stępień z dyplomem, pucharem i medalami za zwycięstwo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.