Barbóręczna 2018


Przed nami kolejna, siódma już edycja turnieju piłki ręcznej młodzików i młodzików młodszych „BARBÓRĘCZNA 2018”.16 grudnia 2018 roku na boisku spotkają się drużyny: VIVE Kielce, SKS Kusy Kraków, SP 16 Piotrków Trybunalski oraz gospodarz turnieju SPR ,,POGOŃ 1945” Zabrze.W turnieju wezmą udział zawodnicy rocznika 2004 i 2005 i młodsi.Zawody będą trwać od godz. 9:30. Na godzinę 11:20 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju. Uroczyste zakończenie zaplanowano na godz. 16:00.

Patronat Honorowy nad imprezą objęła Pani Prezydent Małgorzata Mańka – Szulik.

Turniej realizowany jest przy udziale środków budżetowych Miasta Zabrze w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w okresie od 13.02.2018 do 31.12.2018”.

Celem turnieju jest popularyzacja i rozwój piłki ręcznej oraz promowanie naszego Miasta Zabrze. Chcemy, żeby turniej był dostępne dla mieszkańców miasta Zabrze, a w szczególności jego dzielnicy Zaborza. Jego mieszkańcy są od lat związani z piłką ręczną i klubem działającym na jego terenie.

Chcemy również promować aktywne uprawianie sportu poza zajęciami szkolnymi. Poprzez realizację turnieju pragniemy propagować ideę „Przez sport do zdrowia”, kształtować postawę kulturalnego kibicowania zasady ,,Fair play” oraz wyłonienie najlepszej drużyny i zawodnika, strzelca i bramkarza turnieju.

Poprzez zorganizowanie turnieju pragniemy włączyć się w propagowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Akcję „STOP zwolnieniom z WF-u”, która kreuje postawę: Sport – nawyk na całe życie.

Comments & Responses

Dodaj komentarz