FINAŁ WOJEWÓDZKI W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.


W dniu 29.05.2013 na hali Pogoni w Zabrzu został rozegrany turniej piłki ręcznej chłopców, którego stawką było zdobycie tytułu Mistrza Województwa Śląskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych. Po przebrnięciu eliminacji do finału zakwalifikowały się następujące zespoły:

SP19 Zabrze
SP6 Zawiercie
SP5 Chorzów
SP5 Czechowice – Dziedzice
Po weryfikacji i losowaniu przystąpiono do rywalizacji i tak w meczach półfinałowych uzyskano następujące wyniki:
SP5 Chorzów – SP19 Zabrze          19:26 (13:16)
SP6 Zawiercie – SP5 Czechowice    20:17 (11:9)
Mecze te dostarczyły wielu emocji oraz pozwoliły wyłonić drużyny, które będą walczyły o miejsca 1 i 3. W meczu o brązowy medal spotkały się zespoły:
SP5 Chorzów – SP5 Czechowice      21:20 (12:14)
Spotkanie to stało na bardzo wysokim poziomie sportowym i po zaciętej walce i wielu emocjach zespół z Chorzowa okazał się minimalnie lepszy i zdobył 3 miejsce oraz brązowy medal. Natomiast w wielkim finale spotkali się:
SP19 Zabrze – SP6 Zawiercie          26:25 (12:12)
Po bardzo dramatycznym spotkaniu, które zakończyło się dwoma dogrywkami zwyciężył zespół gospodarzy czyli  Szkoła Podstawowa Nr 19 z Zabrza.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
SP19 Zabrze
SP6 Zawiercie
SP5 Chorzów
SP5 Czechowice – Dziedzice
Zespół gospodarzy wystąpił w następującym składzie: Dominik Rychlewski, Mikołaj Szczepański, Marcel Fijałkowski, Grzegorz Lichota, Denis Borok,Denis Borycki, Krzysztof Grabowski, Michał Nawrocki, Artur Stępniak, Dawid Górczyk, Dominik Malcherzyk, Aureliusz Czarnacki, Arkadiusz Koza, Alan Rogoń, Patryk Ościk, Dominik Jesiołowski, Dawid Ciecierski z powodu kontuzji nie wystąpił Szymon Skubacz i Wiktor Eirich.

 


Comments & Responses

Dodaj komentarz