III Turniej Zimowy Młodziczek w Zabrzu


21 lutego 2015r. na hali Pogoni Zabrze odbył się III Turniej Zimowy Młodziczek. Zaproszenie do udziału w turnieju przyjęły drużyny z Chorzowa, Gliwic, Żywca i Olkusza.

Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2000 i 2001.

Młodziczki młodsze zajęły II miejsce (rocznik 2001) w składzie: A.Bińczak, A. Czerwińska, W.Deuter, K.Dorożańska, P.Dzięgielewska, P.Furtak, N.Grzenia, W.Kędziora, M.Lorentowicz, M.Makuch, W.Matczuk, J.Podobińska, W.Rychlik, W.Sobańska, J.Śmigielska, W.WIlczek z IC oraz A.Szafran i O.Jakubowska z 6b. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej uzyskały: Wiktoria Matczuk (najlepsza bramkarka) oraz Weronika Sobańska (najlepszy strzelec).

Ach, gdyby można było cofnąć czas… Pierwsza połowa decydującego o I miejscu meczu przebiegała po naszej myśli. Prowadzenie sześcioma bramkami zostało jednak tylko wspomnieniem a jedna bramka więcej dla przeciwnika która widniała na tablicy wyników oznaczała tylko jedno – II miejsce w turnieju! Mamy nadzieje, że nasze zawodniczki jeśli będą trenować ze sobą dłużej (na razie trenują wspólne pół roku) z meczu na mecz będą zdobywać cenne doświadczenie.

Młodziczki (rocznik 2000) zajęły w turnieju I miejsce pokonując na swoim terenie drużyny z Żywca i Olkusza. Zwycięska drużyna grała w składzie: A.Augustyn, P.Bardłowska, M.Gliwińska, N.Kita, A.Kowalczyk, P.Krawczyk, P.Potocka, W.Rietz, W.Szwarc, L.Waliczek, K.Zawada z IIC oraz J.Cuber z IIIC. Spory udział w wygranej miała Natalia Kita wybrana najlepszą zawodniczą całego turnieju.

Warto podkreślić, że młode adeptki piłki ręcznej obserwowała z trybun trenerka kadry Śląska. Liczymy na to, że wkrótce niektóre z nich zobaczymy w rozgrywkach.

Trenerem wszystkich zawodniczek, które na co dzień są uczennicami Zespołu Szkół Sportowych (klasa 6b szkoły podstawowej oraz klasy IC i IIC gimnazjum) jest Adam Grzesiczek.

Już teraz zapraszamy serdecznie na następny turniej. 18 kwietnia 2015r. odbędzie się II Wiosenny Turniej Młodziczek. Zarezerwujcie sobotę na kibicowanie naszym utalentowanym zawodniczkom!

 

Komenatrze

Dodaj komentarz