Mój mistrz – projekt edukacyjny uczniów gimnazjum


Pierwsza część projektu mój mistrz prezentowana była w marcu. Wówczas pani Beata Habrzyk-Podobińska, panowie Kurt Czichy, Jan Węglarz i Piotr Depta przyjęli zaproszenia na spotkanie z uczniami klas Ib i Ic gimnazjum.

Dnia 12 marca 2015 roku odbyło się spotkanie, do udziału w którym zaproszenie przyjęli panowie Piotr Rocki i Tomasz Drozd.

Ponieważ celem projektu „Mój Mistrz” było pokazanie więzi międzypokoleniowej, po spotkaniu z najstarszym pokoleniem (dziadkowie naszych uczniów), przyszła kolej na ich rodziców.

Sylwetkę swojego taty przedstawiła Wiktora Rychlik. Tomasz Drozd, obecnie zawodnik SILESIA STARS OLDBOY TEAM,  był bramkarzem między innymi: Górnika Zabrze, Viretu Zawiercie, ASPR Zawadzkie. Od szkoły podstawowej trenował piłkę ręczną, a w jego ślady poszła córka, która obecnie jest zawodniczką SPR Pogoń 1945 Zabrze. Nie gra co prawda na tej samej pozycji co tato, ale tak samo jak on z zapałem trenuje i zdobywa kolejne doświadczenia na boisku.

Następnie Kewin Rocki, wspomagany przez Łukasza Twaruszkę, zaprezentował osiągnięcia swojego taty Piotra. Pan Piotr Rocki to piłkarz grający na pozycji pomocnika oraz napastnika, który rozegrał blisko 300 meczy w zespołach ekstraklasy i strzelił kilkadziesiąt goli. Grał między innymi w takich zespołach jak: Polonia Warszawa, Górnik Zabrze, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Odra Wodzisław. Po prezentacji chłopcy zadawali pytania dotyczące najbardziej wymagającego trenera, atmosfery w drużynach, w których grał oraz o „cieszynki”. To właśnie w Odrze Wodzisław Rocki zasłynął jako zawodnik wykonujący najbardziej oryginalne „cieszynki” po strzeleniu bramki. Po zdobyciu gola, w meczu przeciwko Wiśle Kraków odegrał Lajkonika, przeciw Dyskobolii Grodzisk- Dyskobola, zaś przeciwko Lechowi Poznań udawał parowóz, biegając po całym boisku. Również Kewin, podobnie jak tata i starszy brat Denis, trenuje piłkę nożną. Życzymy mu takich samych sukcesów, jakie osiągnął jego tata – a ma on w swoim dorobku Puchar Polski, Superpuchar Polski oraz Puchar Ligi, które zdobył w latach 2006-2009.

Ta część projektu została zrealizowana pod opieką p.Danuty Białas i p.Soni Chyłek. Na spotkaniu obecna była dyrekcja Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu.

Zdjęcia w Galerii.

Comments & Responses

Dodaj komentarz