Podsumowanie udziału w Programie „Kicaj zdrowo” – klasy I-III SMS


Dnia 06.06.2019r. SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO otrzymała certyfikat za wdrożenie Programu profilaktyczno – edukacyjnego „Kicaj zdrowo – Ekologiczne Kicanie” w roku szkolnym 2018/2019. Program wdrażany był w klasach najmłodszych I – III. Honorowy patronat nad programem objęli:- Prezydent Miasta Zabrze oraz  Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Organami pomocnymi  w realizacji projektu byli:  Urząd Miasta Zabrze,  Program „Aktywne Miasto”,  Miejska Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabrzu oraz  Wydział Oświaty U.M. w Zabrzu.

Uroczystość wręczenia certyfikatu odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury Guido. Obecni na niej byli koordynatorzy programu oraz  przedstawiciele uczniów z 32 zabrzańskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II: Dorota Morawiec i Filip Roszkowski – Wojtczak po opieką szkolnego koordynatora programu wych. Iwony Soćko. Dzieci przedstawiły działania podjęte przez uczniów klas I-III naszej szkoły w ramach całorocznego warsztatowego przyswajania zasad zdrowego, ekologicznego życia. Na swoim stoisku zaprezentowały efekty zajęć z zakresu upcyklingu: własnoręcznie wykonane pojemniki z aluminiowych puszek i innych odpadów oraz portfeliki z kartonów po mleku i sokach. Gości, odwiedzających nasze stoisko częstowały samodzielnie wykonanymi ciasteczkami owsianymi.

Comments & Responses

Dodaj komentarz