Szczypiorniak na Orlikach 2014


Dnia 15.05.2014 odbyła się III edycja  Ogólnopolskiego Turnieju ,,Szczypiorniak na Orlikach 2014″.  Organizatorami i pomysłodawcami akcji są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz sponsor strategiczny polskiej piłki ręcznej – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Nasi zawodnicy wzięli w niej udział już po raz II-gi. Na Hali Pogoni odbył się dziś turniej w którym wzięli udział uczniowie ZSS w Zabrzu – kl. III – VI SP oraz drużyna z SP nr 7. Do dalszego etapu rozgrywek zakwalifikowała się druzyna reprezentująca Kl. VI ZSS – trenowana przez Pana Krzysztofa Działo. Wezmą oni udział w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w najbliższym czasie. (Dokładnego terminu nie znamy jeszcze).  Ze względu na złe warunki pogodowe turniej zaplanowany wcześnie do rozegrania na ,,orliku” w Zabrzu-Biskupicach, musiał odbyć sie na hali.

Zakończeniem turniejów kwalifikacyjnych Szczypiorniak na Orlikach jest Festiwal PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2014 roku w Częstochowie.

Mecze o medale zostaną rozegrane 11 czerwca, tuż przed spotkaniem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy kobiet Chorwacja-Węgry 2014, w którym reprezentacja Polski (4. drużyna świata) podejmie Czarnogórę (wicemistrzynie olimpijskie oraz aktualne Mistrzynie Europy).

Na koniec dzisiejszego turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali Pamiątkowe koszulki.

W dniu 19.05.2014 r. drużyna młodzików młodszych w swojej kategorii wiekowej zdobyła srebrny medal.

 Zdjęcia do pobrania oczywiście na facebooku.

Comments & Responses

Dodaj komentarz