Udział naszych uczniów w II Literackiej Konferencji Naukowej „Witold Gombrowicz, przed i po”


11 i 12 września 2018 r. uczniowie klasy II LO pod opieką jednej z polonistek, wzięli udział w II Literackiej Konferencji Naukowej „Witold Gombrowicz, przed i po” . Uczniowie wysłuchali niezwykle ciekawych wykładów nt twórczości Gombrowicza. Zapoznali się z formułą konferencji, brali udział w dyskusjach akademickich. Najważniejszym punktem w pierwszym dniu konferencji było spotkanie z panią Ritą Gombrowicz, żoną i spadkobierczynią spuścizny po Mistrzu. Pani Rita Gombrowicz niezwykle ciepło i ciekawie opowiadała o swoim mężu, a potem zgodziła się na wspólną fotografię z uczniami naszej szkoły. To spotkanie jeszcze długo będzie w pamięci wszystkich uczestników, to było prawdziwe spotkanie z legendą.
Drugi dzień wykładów poświęcony był lekturze „Kosmos” – lekturze nieznanej i nieobowiązkowej, ale tak intrygująco przedstawionej przez prelegentów, że prawdopodobnie kilku uczniów – słuchaczy chętnie po nią sięgnie. Zapadł w pamięć wykład prof. Tomasza Kaliściaka, prof. Ewy Graczyk, prof. Andrzeja Zieniewicza i prof. Mariana Bieleckiego. Przy okazji uczniowie zwrócili uwagę na język akademicki, mowę gestów, zwięzłość wypowiedzi.
Warto jeszcze dodać, że konferencja odbyła się w pięknej scenerii Łaźni Łańcuszkowej a organizatorzy zadbali o podniebienie młodzieży – czyli o kawę, ciastka, zupę i chleb ze smalcem.
Mamy nadzieję, że za rok uda nam się wziąć udział w kolejnej, trzeciej już konferencji literacko – naukowej.

Comments & Responses

Dodaj komentarz