Category Archives: biblioteka

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena” dla klas II – III SMS


W tym tygodniu odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena” dla klas II – III SMS, zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie klas I SP świętują Światowy Dzień Książki i Praw Autorkich


Pod koniec kwietnia Pierwszaki odwiedziły filię Biblioteki Miejskiej przy Placu Warszawskim, gdzie po raz pierwszy uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Z radością wzięły udział w happeningu „Każde miejsce jest dobre do czytania”, który odbył się na Placu przy pomniku Wincentego Pstrowskiego, a przygotowany został przez pracowników biblioteki. Dzieci wręczały książki przechodniom, przypominały o Światowym Dniu Książki i zapraszały do biblioteki. Pięknie przyozdobiły też Plac rysunkami przedstawiającymi bohaterów ich ulubionych książek.

Noc w bibliotece klasy 3a szkoły podstawowej


Dnia 22.03 2013r. klasa 3a spotkała się w bibliotece na ciekawej imprezie przygotowanej przez bibliotekarkę p.Pownuk-Maniewską i wychowawcę p. Chylińską. Ciekawe zajęcia ! – Robimy świąteczny ogródek z kolorowymi jajkami ! Uroczysta kolacja przygotowana przez rodziców. Po obfitej kolacji dzieci z uwagą słuchały fragmentu książki „Lew czarownica i stara szafa” Po wysłuchaniu fragmentu książki dzieci robiły kukiełki, będące wybraną postacią z wysłuchanej książki. Na koniec wieczoru oglądaliśmy film ,,Lew, czarownica i stara szafa”. Rankiem śpiochy nie mogą się dobudzić. Po […]