Category Archives: nauczanie zintegrowane

Pasowanie dzieci z klas pierwszych na uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Sportowych


22 października 2020 roku dzieci z klas pierwszych Szkoły Mistrzostwa Sportowego stały się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół Sportowych. Z uwagi na sytuację epidemiczną, w tym roku szkolnym uroczystość pasowania na ucznia obchodzona była w specjalnym reżimie sanitarnym: każda z klas świętowała osobno, bez obecności rodziców, dla których z przebiegu uroczystości zostały przygotowane filmy. Pierwszaki zaprezentowały umiejętności zdobyte w trakcie pierwszych tygodni nauki. Były wierszyki, piosenki, tańce. Okazało się że wszyscy, mimo tremy, dali sobie doskonale radę! Potem w obecności Pani […]

Warsztaty dla klas I – III SMS


Dnia  9 października  uczniowie klas I – III gościli na terenie szkoły  psa Lego wraz ze swoim opiekunem z zabrzańskiego  schroniska PsitulMnie.  Prowadząca zajęcia opowiadała o zasadach opieki nad zwierzętami domowymi, o tym, jak pies  pomaga człowiekowi oraz o funkcjonowaniu zabrzańskiego schroniska. Każdy z uczestników spotkania mógł przywitać się z Lego, zadać pytania jego opiekunce.  Każdy otrzymał również pamiątkowy plan lekcji i zakładkę do książek.

Laureatka Miejskiego Konkursu Ekologicznego „Karmnik z recyklingu”


Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych wzięli  udział w organizowanym przez Ogród Botaniczny w Zabrzu konkursie „Karmnik z recyklingu”. Zadaniem uczestników było wykonanie karmnika dla ptaków wyłącznie z surowców wtórnych. Uczennica Nadia Otremba z klasy II b została laureatką konkursu  zajmując pierwsze miejsce.

Warsztaty dla klas II SMS


05 października 2020 roku uczniowie klasy II b wzięli udział w wycieczce do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Celem wycieczki był  udział w warsztatach „Recyklingowa Ścieżka Edukacyjna”.  Uczniowie poznali słowo recykling i przekonali jak ważne jest segregowanie odpadów, które dzięki temu nie muszą trafić na składowisko a mogą zostać przekształcone w surowce do produkcji nowych materiałów.

Warsztaty dla klas II SMS


02 października 2020 roku uczniów klas drugich Zespołu Szkół Sportowych odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Podczas spotkania poruszone były tematy bezpiecznej drogi do szkoły, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i właściwej reakcji podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Przypomniano zasady związane z zapobieganiem i rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Nowy termin testu XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”


Przeniesienie terminu pisania testu konkursowego XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” na dzień 22 września 2020 roku.

Prawa dziecka w klasach młodszych – III a SMS


Prezentacja prac plastycznych podsumowująca cykl lekcji wokół tematu „Prawa dziecka” (film)

Wyniki konkursu plastycznego z Okazji Dnia Ziemi – „Okaż kulturę i chroń naturę”


Kategoria wiekowa I-III SP I miejsce Jenifer Leszkiewicz   kl.3a II miejsce Martyna Cieśla   kl.2b Wyróżnienie Łukasz Suszka  kl. 3a Wyróżnienie Oskar Bartosik  kl.3a Wyróżnienie Hanna Kolenda kl.1b Kategoria wiekowa IV-VII SP I miejsce Maja Hoffman   kl.VIIb II miejsce   Marzena Gwóźdź  kl. IVb        Kategoria wiekowa  VIII SP-LO I miejsce Weronika Stępniowska kl. VIIIb Kochani!  Wszystkie prace były pomysłowe i pięknie wykonane i za to Wam dziękuję. JESTEŚCIE WIELCY!!! *Nagrody i dyplomy zostaną oficjalnie wręczone w dniu zakończenia roku […]

Zostań uczniem naszej szkoły! Film promocyjny


Tablety z projektu „Zdalna szkoła” już dostępne


Miasto Zabrze w ramach projektu „Zdalna Szkoła” pozyskało grant do 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów zabrzańskich szkół. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 99 997,50 zł, już 09.04.2020r. do 41 szkół podstawowych w Zabrzu trafił sprzęt zaspokajający potrzeby 175 uczniów. Tablety wysokiej jakości wraz z zestawem słuchawkowym umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, […]