Category Archives: piłka ręczna kobiet

Nabór dziewcząt do klasy 4 SP


Zajęcia sportowe z piłki ręcznej dla dziewcząt i chłopców z klas 1-3 SP


Zapraszamy serdecznie 17.09.2019  (wtorek)  na Halę Pogoń Zabrze ul. Wolności 406 o godz. 16.00 na zajęcia sportowe z piłki ręcznej dla dziewcząt i chłopców z klas 1-3 SP.  Telefon kontaktowy do trenerki Anny Kubiak 600 388 731

Test sprawności fizycznej dla liceum


Egzaminy sprawności fizycznej odbędą się w czwartek 23 maja 2019 r. 16.30 dla uczniów gimnazjum ( liceum 3-letnie) 17.30 dla uczniów szkoły podstawowej (liceum 4-letnie)

Rekrutacja do liceum – Trening z mistrzynią


Liga posko-czesko-słowacka już wkrótce w Zabrzu


Dnia 15 grudnia 2018 r. uczennice naszej szkoły będą reprezentować klub SPR Pogoń Zabrze, miasto Zabrze i Polskę w lidze Polsko-Czesko-Słowackiej. Dwie najlepsze drużyny z Czech, dwie ze Słowacji i dwie z Polski. Rozgrywki odbędą się na Hali Pogoni w godzinach od 9.30 do 18.00. Jest to pierwszy turniej z planowanych trzech. Pozostałe odbędą się w Czechach i na na Słowacji. Warto wspomnieć, że nasze dziewczyny startują w tej lidze jako młodszy rocznik.

Mikołaj na MOSIRze 2018


Dziewczęta trenujące na co dzień piłkę ręczną (7B i ILO) 6 grudnia 2018 roku prowadziły gry i zabawy dla 2600 przedszkolaków. Zajęcia przygotowane zostały przez trenerów Adama Grzesiczka (7B) i Annę Niewiadomoską (ILO). Piłka ręczna łączy pokolenia.  

II Gala Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach


W auli katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się 7 czerwca 2018 roku II Gala Śląskiego Związku Piłki Ręcznej podsumowująca sezon 2017/2018. Wśród wyróżnionych znalazły się drużyny SPR Pogoń Zabrze. Gościem specjalnym gali był pochodzący z Piekar Śląskich, reprezentacyjny kołowy Mateusz Kus. Jako pierwsze na gali wyróżnione zostały dziewczęta, które jako pierwsze w historii naszej szkoły zdobyły tytuł Mistrza Polski Juniorek Młodszych. Wyróżnienia wręczała Pani Dyrektor Wioletta Stępień, reprezentacyjny kołowy Mateusz Kus oraz Pan Marcin Zubek – Prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. Na […]

Chwila relaksu na międzynarodowym turnieju


  Tak się bawią w trakcie przerwy w zmaganiach na boisku zawodniczki, które uczestniczą w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Zabrzu, którego współorganizatorem jest Zespół Szkół Sportowych.

I Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt (27-28.04.2018)


W dniach 27-28 kwietnia 2018 roku na hali Pogoni odbywa się Międzynarodowy Turniej piłki ręcznej dziewcząt. Informacje o wynikach wkrótce po Turnieju.  

Awans naszych piłkarek ręcznych do 1/4 Mistrzostw Polski


W związku z egzaminami gimnazjalnymi, które odbywały się w zeszłym tygodniu to dzisiaj odbył się mecz decydujący o awansie dziewcząt z klasy IIIC do ćwierćfinału Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Początek meczu był nieco nerwowy, ale gdy wynik ma tablicy wskazał, że dziewczęta przegrywają 3:6 szybko wzięły się w garść i po odrobienia strat i wygrały cały mecz 10 bramkami przewagi. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Natalia Żyglińska. Trenerką drużyny dziewcząt, którą wspomagają dziewczęta z klasy IIB, jest Anna Niewiadomska. Gratulujemy […]